You are currently viewing the Latviešu valoda site, you might be interested in our English version.

Domā uz priekšu!

Mākslīgajam intelektam (MI arī AI) būs liela ietekme uz mūsu nākotni. Tomēr cik daudzi no mums zina, kas tas patiesībā ir un kā ietekmē sabiedrību?

IT Izglītības fonds — Start(IT) un Rīgas Tehniskā universitāte kopā ar uzņēmumu Reaktor un Helsinku Universitāti piedāvā “Elements of AI” — bezmaksas tiešsaistes kursu par MI pamatiem, kura apguvei nevajag sarežģītas zināšanas matemātikā un programmēšanā.

Mūsu mērķis ir izglītot 1% Latvijas iedzīvotāju MI jautājumos, un mums ir vajadzīga jūsu palīdzība: aicinām jūs un jūsu uzņēmumu vai organizāciju mums pievienoties.

Pieņemiet izaicinājumu — #DomāUzPriekšu !

Kā varu piedalīties?

Viss, kas uzņēmumam vai organizācijai ir jādara — 2020. gada laikā jāpiedāvā darbiniekiem iespēja uzzināt vairāk par MI.

Ikviens uzņēmums pats lemj, kāda veida apmācību īstenot un kā to paveikt. Tas iespējams daudzos veidos, un tiešsaistes kurss Elements of AI ir tikai viena no iespējām.

Vai vēlaties piedalīties? Nosūtiet mums ziņu un sava uzņēmuma vai organizācijas logotipu (parametri norādīti zemāk) uz [email protected].

Sīkāka informācija

Nosūtiet mums sava uzņēmuma vai organizācijas logotipu, kā norādīts turpmāk, un mēs to ievietosim šajā tīmekļa vietnē:

    • .png vai .jpg formātā;
    • ar caurspīdīgu fonu;
    • izmērs: 360 px; maks. augstums: 260 px.

Vēlamies iesaistīt iespējami daudz uzņēmumu un organizāciju — pastāstiet parmums arī citiem platformā Twitter, Facebook, LinkedIn vai Instagram! Neaizmirstiet savam ierakstam pievienot tēmturus #AIChallenge, #ElementsofAI un #DomāUzPriekšu

— Vislabākos rezultātus ir iespējams panākt – cilvēkam un MI strādājot kopā. Lielākā daļa jeb 72% cilvēku Latvijā apliecina, ka viņiem būtu nepieciešams papildināt savas digitālās prasmes. MI kurss ir lieliska iespēja to paveikt. MI attīstība paver jaunu izpētes laikmetu, kas nākotnē sabiedrību ietekmēs tikpat lielā mērā kā automašīnu izgudrošana.
Maksims Jegorovs , Accenture vadītājs Latvijā
— Mākslīgais intelekts ir nākamā, iespējams, varbūt pat beidzamā tehnoloģijas pakāpe, ko cilvēces vēsturē mēs esam sasnieguši. Taču mākslīgā intelekta pētniecībā un mākslīgā intelekta pielietojumā mēs atrodamies tikai sākumstadijā. Tādēļ ir ļoti svarīgi izprast to, kas ir mākslīgais intelekts, kā tas darbojas un kā tas ir pielietojams, lai varam izvērtēt, kādos gadījumos mākslīgais intelekts dod mums daudz labākus rezultātus un kad tas mums būtu nevēlams.
Egils Levits , Latvijas Valsts prezidents
— MI mūsu sabiedrību ietekmēs tikpat lielā mērā kā elektrība.
Risto Siilasmaa , Nokia valdes priekšsēdētājs
— MI iespējām arvien attīstoties, mūsu zināšanas un prasmes saskaras ar jauniem izaicinājumiem. Ja pratīsim izmantot savas zināšanas gudri, MI var kļūt par izcilu sabiedroto jaunu pakalpojumu un jaunu nozaru attīstīšanas progresa virzītājspēku. Mēs esam vairākkārt jau apliecinājuši, ka Latvija var!
Juris Pūce , Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

Finansiālie atbalstītāji

Šie uzņēmumi jau ir pievienojušies mums!